Alyvuogių aliejus

Degusta LT atstovauja alyvuogių aliejaus gamintoją Olio Arke. Jau trečia šios šeimos karta pasišventė alyvuogių aliejaus gamybai, ir nuo ūkio įkūrimo 1945 metais sukaupė didžiulę patirtį alyvuogių aliejaus gamyboje. Saulėtoje Sicilijoje įsikūręs ūkis akcentuoja išskirtinę savo gaminių kokybė, amatininko požiūrį į savo produktų kūrimą ir gamybą.  

Ypač tyras alyvuogių aliejus Arke pagamintas iš Tonda Iblea 40%, Nocellara dell’Etna 30%, Giarraffa 30% alyvuogių. Alyvuogės šiam aliejui renkamos rankomis įpusėjus nokimo laikotarpiui siekiant išsaugoti ir pagerinti produkto antioksidacines ir aromatines savybes. Gamybos teritorija: San Cataldo, Serradifalco, Delia, Caltanissetta (centrinė Sicilija), 600 metrų virš jūros lygio.
Šio alyvuogių aliejaus aromate juntamas žalio pomidoro kvapas, kurį lydi intensyvus šviežiai nušienautos žolės pojūtis, taip pat ryškiai juntamos baklažano ir auksinio obuolio užuominos.
Galutinis rezultatas yra tobulas, šio alyvuogių aliejaus skonis yra subalansuotas ir elegantiškas. Poskonis yra harmoningas ir ilgai išliekantis.

Ekologiškas ypač tyras alyvuogių aliejus Arke BIO gaminamas tik iš Moresca alyvuogių, išaugintų ekologiškame ūkyje. Gamybos teritorija: San Cataldo, Pietraperzia, Barrafranca (centrinė Sicilija), 460 metrų virš jūros lygio. Alyvuogių derlius šiam aliejui renkamas rankomis įpusėjus nokimo laikotarpiui siekiant išsaugoti ir pagerinti produkto antioksidacines ir aromatines savybes.
Šio alyvuogių aliejaus aromatas yra ryškus ir elegantiškas, juntami prinokusių pomidorų, artišokų ir žolelių kvapai, taip pat yra juntami subtilūs artišokų ir šalavijų aromatai. Skonis yra minkštas, pasižymi puikiai subalansuotų pikantišku kartumu, o poskonyje yra juntamas vaisių ir pistacijų skonis.

Ypač tyras alyvuogių aliejus Kora Ypač tyras alyvuogių aliejus Kora pagamintas iš Nocellara Del Belice 50%, Cerasuola 30%, Biancolilla 20% alyvuogių. Alyvuogių derlius šiam aliejui renkamas rankomis, įpusėjus nokimo laikotarpiui, siekiant išsaugoti ir pagerinti produkto antioksidacines ir aromatines savybes. Gamybos teritorija: Agridžento sritis (Pietryčių Sicilija), 380 metrų virš jūros lygio.
Šis alyvuogių aliejus pasižymi energija ir elegancija, aromate yra juntamos žolelių, taip pat gėlių ir migdolų užuominos. Skonis yra išraiškingas, pasižymi vaisiškumu. Aliejus yra nefiltruotas.