Kaip pagaminti nuostabų alyvuogių aliejų?

Kaip pagaminti nuostabų alyvuogių aliejų? Atsakymas – pasakojimo pabaigoje.

Mūsų įmonės moto yra “Iš šeimos – šeimai”, todėl, pasirenkant partnerius, pirmenybę visada teikiame šeimos įmonėms. Esame įsitikinę, kad šeimos verslas garantuoja atsidavimą, aistrą gaminamam produktui, kokybės užtikrinimą. Negali būti jokių kompromisų kokybės atžvilgiu, jeigu ant produkto etiketės yra tavo Šeimos pavardė. Šeimos istorija įpareigoja.

Šiandien mes pristatysime mūsų alyvuogių aliejaus tiekėją – Olio Arke. Jau trečia šios šeimos karta pasišventė alyvuogių aliejaus gamybai. Alyvuogių ūkis buvo įkurtas 1945 metais, kai buvo pasodintas pirmas alyvmedis. Ūkis augo, ir per daugiau nei 75 istorijos metus šeima sukaupė didžiulę patirtį alyvuogių aliejaus gamyboje. Saulėtoje Sicilijoje įsikūręs ūkis akcentuoja išskirtinę savo gaminių kokybę, amatininko požiūrį į savo produktų kūrimą ir gamybą.  

Olio Arke alyvuogių aliejus pasižymi mažu rūgštingumu bei dideliu antioksidanto sveikojo polifenolio kiekiu. Pavyzdžiui, Olio Arke Black label alyvuogių aliejus savo sudėtyje turi 620 polifenolio vienetų. Ypatingas Olio Arke alyvuogių aliejaus savybes užtikrina sveikų, kokybiškų alyvuogių rinkimas tinkamai parinktu metu bei jų spaudimas per 12 valandų nuo surinkimo.

Yra tam tikri labai konkretūs dalykai, kurie lemia alyvuogių aliejaus kokybę. Visų pirma, tai yra dėmesys aliejaus spaudimui naudojamoms alyvuogėms. Olio Arke naudoja tradicines Sicilijos alyvuogių veisles “Tonda Iblea”, “Nocellara dell’Etna“ ir“Moresca“, kurios atspindi autentišką Sicilijos charakterį, pristato pasauliui Sicilijos bioįvairovę bei istoriją.

Itin svarbus alyvuogių aliejaus kokybės užtikrinimo aspektas yra viso proceso kontrolė. Olio Arke ūkyje kiekvienas alyvuogių aliejaus gamybos etapas yra kontroliuojamas šeimos narių – derliaus nuėmimas, alyvuogių atrinkimas, spaudimas šeimai priklausančioje spaudykloje, kokybės kontrolė, saugojimas, buteliavimas ir išsiuntimas klientui.

Gamybos procesas trumpai

Kitas svarbus dalykas yra ilgalaikių šeimos tradicijų ir modernių technologijų derinys. Pavyzdžiui, siekiant išlaikyti alyvuogių aliejaus šviežumą kaip įmanoma ilgiau bei išsaugoti jo organoleptines bei maistines savybes,  jis yra saugojamas nerūdijančio plieno statinėse pastovioje 18°C temperatūroje panaudojant inertines azoto dujas, minimizuojančias oksidaciją. Buteliavimo metu į butelio kakliuką irgi įpurškiamos azoto dujos – tai užtikrina aliejaus ilgaamžiškumą ir padeda išlaikyti jo šviežumą.

Olio Arke naudoja pačias moderniausias technologijas, kurios leidžia pasiekti didesnį antioksidanto polifenolio kiekį aliejuje, taip klientams pasiūlant sveikesnį produktą. Naudojamos naujausios technologijos taip pat prisideda prie aplinkos tausojimo, mažinant vandens sunaudojimą, optimaliai išnaudojant turimus žemės plotus. Olio Arke rūpestį ekologija puikiai iliustruoja ekologiškas aliejus Olio Arke BIO, kuris 2021 metais pelnė aukso medalį XXVI BIOL konkurse ir buvo pripažintas geriausiu pasaulyje ekologišku aliejumi.

Tam, kad klientus pasiektų tik šviežias aliejus, jis yra išpilamas į butelius tik gavus kliento užsakymą.

Šeimos atsidavimą Olio Arke aliejų kokybei parodo tai, kad kiekvienas butelis rankiniu būdu pažymimas raudonu šeimos antspaudu.

Taigi, kaip pagaminti nuostabų alyvuogių aliejų? Paprasta – pasodinkit alyvmedį šiandien, ir, tikėtina, kad po maždaug 75 metų jūsų anūkai tokį aliejų pagamins.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.